Volejte
 604 191 918

Let balónem krok za krokem

Jak si objednat termín letu?

Termín letu je možné objednat až s platnou letenkou, kterou si lehce pořídíte na těchto stránkách. S platnou letenkou si vyberete termín a čas (ráno či večer) v jednoduchém plánovacím kalendáři. U letenek s možností volby místa startu můžete při rezervaci uvést do poznámky požadovanou lokalitu.

Objednat letenku

Potvrzení povětrnostních podmínek

Den před plánovaným letem se s Vámi spojí pilot a dle předpovědi počasí s Vámi domluví podrobnosti včetně místa srazu. Pokud Vám pilot oznámí, že z důvodů špatného počasí nelze let uskutečnit, prosím respektujte jeho rozhodnutí. Je za Vás zodpovědný a je jen na něm, jak vyhodnotí předpověď počasí a možná rizika. Pilot má právo zrušit let i ve fázi příprav na startu, pokud se mu bude zdát, že se meteorologická situace nečekaně zhoršila a že není schopen zaručit bezpečné provedení letu.

Místo srazu

S pilotem se setkáte na domluveném místě a pojedete na místo startu. Pokud máte doprovod, je možné sledovat naše vozidlo na start a potom i celou dobu letu až na přistání. Pokud ne, tak si necháte vozidlo na místě srazu, kam Vás po letu naše posádka odveze.

Místo startu

Startujeme z míst, kde máme povolení majitele pozemku, pokud chcete startovat na Vámi zvoleném místě, vyžádejte si, prosím, souhlas majitele pozemku. Předejdete tím mrzutostem, které by Vám mohly pokazit Váš zážitek z letu.

Na startu

Na startu posádka vyloží z přívěsu balón, sestaví koš s hořáky, palivové lahve a rozloží obal balónu. Pilot Vás poučí, jak do balónu nastoupíte, jak bude let probíhat a jak se máte chovat na přistání. Balón se pomocí ventilátoru naplní studeným vzduchem, poté pilot vzduch ohřeje pomocí hořáku a horký vzduch zvedne balón nad vaše hlavy. Je jen na Vás, zda se chcete do příprav zapojit. Když je balón postavený, vyzve vás pilot k nástupu do koše. Na startovní ploše a během příprav dbejte, prosím, pokynů pilota. A vzhůru do oblak…

Za letu

Po startu se můžete v koši volně pohybovat, fotografovat, filmovat nebo se jen kochat krásným pohledem na pod vámi plující krajinu. Let trvá přibližně hodinu. Před přistáním Vás pilot ještě jednou poučí, jak se máte chovat při přistání.

Po přistání

Po přistání posádka zabalí balón. Proběhne křest prvoletců s přípitkem, pilot vystaví pamětní listy. Následně Vás posádka dopraví na místo srazu, kde se s Vámi rozloučí.

Těšíme se na setkání s Vámi